Detské izby
NAŠE TIPY
Vytvorte kúzelný svet pre vaše deti s naším nábytkom do detských izieb. Od postelí s motívmi rozprávok po multifunkčné stoly, ponúkame všetko pre hravé a bezpečné prostredie.
Pri zariaďovaní izby je vždy potrebné brať ohľad na nároky konkrétnej osoby.
Detská izba by mala byť pohodlná, praktická, veselá a predovšetkým bezpečná.
V študentskej izbe je dôležité brať do úvahy pracovný priestor, ktorý sa s vekom študenta mení podľa potreby.
Izba zostava Raj 4S
Praktický izbičku Raj 4S bude kráľovstvom Vášho milé deti. Zostavu ...
Izba zostava Malcolm
Všetkých päť položiek zo série Malcolm si zakladá najmä na kontraste ...
Izba zostava Diaz
Študentská sestva Diaz pre dievčatá aj chlapcov.
Potreby detí sa ...
Izba zostava Hany
Kolekcia komôd a stolov Hany - zariaďte si kanceláriu, študovňu alebo ...
Izba zostava Svend
Krásna biela zostava Svend do detskej izby. Určite každé dieťa túži ...
Izba zostava Timon
Očakávate narodenie bábätka? Gratulujeme! Teraz Vás však čaká ...
Zákazníci tiež nakupujú podľa týchto kritérií:
Sendvičové matraceDamaškové obliečkyPevné jedálenské stolyBavlnené obliečkyStudená penaAko vybrať vhodnú posteľ do detskej/študentskej izby?
Dôležité je, aby posteľ bola stabilná, bočnice pevné a nerovnosti, ako sú skrutky, boli konštrukčne riešené tak, aby vznikla hladká línia, pri ktorej nehrozí poranenie. Naše ponúkané postele tieto požiadavky spĺňajú. Vybrať si môžete z postelí z masívu, kovu alebo ich kombinácie. U malých detí a školákov odporúčame preferovať postele z dreva.
Neoddeliteľnou súčasťou postele sú aj rošty, vyberajte lamelové, ktoré pružia a tým zlepšujú vlastnosti matraca, ktorý je na nich položený. Lamelové rošty sú tiež odolnejšie voči detským hrám než rošty latkové, ktoré sú pevné a môže dôjsť k ich prasknutiu.
U detských postieľok je najvhodnejším materiálom drevo. Mali by byť bezpečné, to znamená, že polohovateľné bočnice by mali byť zaistené tak, aby si ich dieťa samo nemohlo upravovať, šírka priečok by mala byť taká úzka, aby dieťa nepretiahlo hlavičku cez ne. Postele pre malé deti by mali byť nízke, pretože deti občas z postele spadnú, a preto sa odporúča max. výška aj s matracom do 45 cm, u malých detí je vhodné k posteli z dôvodu bezpečnosti pripevniť zábrany, ktoré jednoducho zložíte, až sa dieťa naučí podvedome vnímať hranice svojej postele. Poschodové postele sú obľúbeným riešením v súrodeneckých izbách, hore by mali spať deti staršie šesť rokov, ktoré sa v tomto veku dokážu samy dostať hore a v spánku podvedome vedia, aká je ich posteľ veľká.
Pre predškolákov sú vhodné postele so šírkou 80 cm, ale pre staršie deti je vhodná šírka 90 cm. Všetky postele by mali byť ošetrené tak, aby boli zdravotne nezávadné. Posteľ deťom môžete oživiť aj vreckami a domčekmi, na ktoré sa môžete pozrieť v sekcii Doplnky k izbám. Dobrým riešením sú tiež úložné priestory pod posteľami, ktoré môžete kúpiť ako jeden celok alebo ich zakúpiť samostatne.
Akonáhle sa zo školákov stanú študenti, je vhodné popremýšľať o väčšej posteli. Tu už veľa záleží na dizajne a veľkosti postele. Trendom posledných rokov sú kovové postele. Veľmi obľúbené sú širšie jednolôžka od 90 do 120 cm, alebo dvojlôžka, tie najmenšie majú šírku 140 cm a šírka sa stupňuje po 20 cm až po klasické dvojlôžka.
Podľa Vašich požiadaviek zhotovíme posteľ na mieru ako vo veľkosti, tak aj v odtieni.
Veľký výber matracov a roštov nájdete v sekcii Spálne alebo na stránkach i-matrace.sk.
Ako vhodne zariadiť detskú izbu?
Dôležité je, pre aké staré dieťa má izba byť a či má slúžiť jednému, dvom alebo viacerým súrodencom. Veľmi náročné je kombinovať zmiešané detské izby, kde rodičia musia uspokojiť potreby dcéry aj syna zároveň.
Ak zariaďujete izbičku pre bábätko alebo najmenšie deti, je vhodné vybaviť ju nábytkom v neutrálnych farbách. Vyhnite sa základnému nábytku s detskými motívmi a atmosféru izbičky doladíte doplnkami, ktoré, keď z nich dieťa vyrastie, jednoducho odstránite. Je to praktickejšie, než za pár rokov, keď bude obľúbená postavička z rozprávky zabudnutá, meniť celú izbu. Kreatívne doplniť detskú izbu môžete kapsármi, domčekmi, tunelmi, farebnou posteľnou bielizňou atď.
Vhodným príkladom je , ktorá je na obrázku ozdobená látkovými detailmi tak, aby zodpovedala veku cca 6-ročnej dievčatka alebo chlapca. V 10 rokoch už toto dieťa bude mať iné predstavy o svojej izbičke, takže ak odstránime detaily, bude vyhovovať jej požiadavkám aj bez väčších finančných investícií.
Dobrým predpokladom na to, aby detská izba mohla rásť s deťmi, je teda zvoliť si základný nábytok v neutrálnych farbách a k nemu prispôsobovať doplnky izby. Rovnako si môžeme takúto zmenu ukázať aj na študentskej izbe:
Ďalším dôležitým bodom je usporiadanie nábytku. Čím sú deti staršie, tým viac potrebujú úložného a pracovného priestoru. Zatiaľ čo v detských izbách pre malé deti sa najviac zavďačíte voľnou plochou, kde sa budú môcť hrať, dospievajúce deti ocenia väčší pracovný stôl, posteľ aj skriňu.
Čo teda zahrnúť do detskej izby a ako zvoliť vhodné rozmery?
Posteľ pre deti by ste mali vyberať tak, aby bola bezpečná. U malých detí, ktoré prechádzajú z postieľky na väčšiu posteľ, je optimálna výška 45 cm aj s matracom a spočiatku oceníte aj zábrany, ktoré ochránia dieťa pred pádom. Poschodové postele riešia nedostatok priestoru alebo vytvárajú nový priestor na hranie. Tieto postele sú vhodné pre deti až od 6 rokov! U tínedžerov môžeme zvoliť výšku, ktorá zodpovedá optimálnej výške pre dospelého, teda 45-55 cm. Ak to priestory umožňujú, popremýšľajte o kúpe širšej jednolôžkovej postele alebo menšej dvojlôžkovej postele, vyhnete sa tým nákupu nového väčšieho modelu postele, keď dieťa dospeje. Ak sa rozhodnete oživiť deťom izbu kapsármi a tunelmi, pozrite sa do sekcie Doplnky k izbám. Rošty a matrace, ktoré sú dôležité pre zdravý vývoj a spánok, nájdete v sekcii Spálne.
Skrine a komody patria do detskej izby nezávisle od veku. Vyberať môžete zo skríň, ktoré vyplnia rohy miestnosti a nezaberú tým toľko voľného priestoru, alebo skrine nakombinovať do zostáv, ktoré poslúžia aj ako regál alebo výstavka. Optimálne je zaobstarať väčšiu skriňu, ktorá môže zatiaľ slúžiť ako úložný priestor pre hračky, ak bude vo vnútri premyslene delená. Skrinky so sklenenými dvierkami sú vhodné do izieb pre staršie deti. Komody sa v izbách pre bábätká používajú ako prebaľovacie pulty, kde v zásuvkách pohodlne uložíte všetko potrebné a nebudete musieť odbiehať. Dnes je možné prebaľovaciu podložku dokúpiť samostatne na akúkoľvek komodu.
Zariadenie stola do detskej izby by malo zodpovedať účelu, na ktorý bude používaný, stoly môžeme rozdeliť na písacie a počítačové. Počítačový stôl kupujeme do izby v prípade, že na ňom bude uložený stolný počítač. Tieto stoly sú prispôsobené tak, že jednotlivé časti uložíme do stola a s počítačom tak vytvoríme jeden celok, ktorý nebude prekážať. U písacieho stola je najdôležitejšia pracovná doska - kladieme dôraz na veľkosť pracovnej plochy. Pre menšie deti sú vhodné stoly s naklápaním pracovnej plochy. Stoličky pre deti vyberáme podľa ich veku. Pre malé deti sú vhodné detské stoličky, ktoré sú stabilné a mobilné. Pre staršie deti, ktoré trávia viac času pri stole, je vhodnejšie vybrať kancelársku stoličku, a to takú, ktorá zabezpečí, aby sa dieťaťu nedeformoval chrbát. To znamená stoličku s nastaviteľnou výškou, s anatomickou opierkou chrbta a s nastaviteľnými lakťovými opierkami umiestnenými skôr vzadu, aby neprekážali dieťaťu pri písaní. Stoličky pre malé deti vyrobené z dreva nájdete v ponuke Detské stoličky, ak hľadáte stoličku pre väčšie dieťa, pozrite sa do sekcie Kancelárske stoličky.